Merdiven Korkuluk

Önceki Ürün
Sonraki Ürün

    Ürün Resimleri

  • Merdiven Korkuluk

Merdiven Korkuluk

Merdiven korkuluk; hem iç hem de dış mekân için kullanılan korkuluk sistemi ürünlerindendir. En az giriş kapısı kadar büyük öneme sahip olan bu ürünler; tıpkı demir giriş kapısı gibi sağlam, varlığı gerekli, koruma sağlayan ve estetik olan ürünlerdir.

Güvenlik açısından varlığı tercihe kalmamış olan bu ürünün özellikle halka açık olan cafe ve restoran gibi alanlarda kullanılması zorunluluktur. Özellikle de merdiven boşluğu ve alanına sahip olan dönerli merdiven korkuluklarda zorlu tırmanış koşulları söz konusu olduğu için koruma sağlaması amacı ile merdivene monte edilen kaliteli bir korkuluk kullanılmalıdır.

Güvenli merdiven korkuluklar, kişilere sağladığı yüksek koruma sebebi ile her alanda kullanılmaktadır. Özellikle toplu yaşam alanları ya da pek çok insanın kullandığı kalabalık yerlerde bu ürünler hayat kurtarıcı öneme sahiptir. Bu nedenle başta okul ve hastane olmak üzere kamuya açık alanlarda gerek iç mekânlara gerek ise de dış mekânlara monte edilir.

İç Mekân Merdiven Korkuluk

İç mekân merdiven korkuluk, isminin içinde de geçirdiği gibi iç mekânlara montajı gerçekleştirmek üzere imalatı gerçekleştirilen ürünlere verilen genel addır. Model ya da çeşit için belirleyici bir isim olmayan bu adlandırma; yalnızca ev ve iş yerleri gibi mekânların iç kısmına yerleştirildiği anlamını taşır.

İç mekân için tasarlanan bu korkuluk sistemleri, özellikle okul merdivenleri için sıklıkla üretilir. Çocukların gün içinde vakitlerini geçirdikleri okullar her zaman çok katlı olduğu için merdivene sahiptir ve bu merdivenlerin de sağlam bir demir doğrama korkuluk ile kullanımı mümkündür. Zira gün içinde tüm enerjilerini koşarak ve tırmanarak harcayan çocuklar; denge ve derinlik algılarını bir yetişkin kadar geliştiremediği için merdiven kazalarına en çok maruz kalan yaş aralığındadır. Bu neden ile okulların ebeveynlerden eğitim amacı ile emanet aldığı çocukların ölüme varabilecek ağır sakatlanma yaratan kazalara maruz kalmaması için okul merdiven korkuluklarının kullanımı zorunlu bir hal almıştır.

İç Merdiven Korkuluk Sistemleri ve Önemi

İç merdiven korkuluk sistemleri, sorumlu olduğu koruma görevi ile çok katlı olan her yapının içinde kullanılır. Villadan, apartman içlerine; okullardan bankalara kadar her yerde kullanılan bu korkuluk sistem çeşitleri; kişiye sağladığı güvenlik ve koruma unsurlarından dolayı büyük öneme sahiptir.

Estetik açıdan da varlığı önem taşıyan bu ürünlerde ana amaç daima kişilerin sağlığını korumak ve kazalara karşı önlem oluşturmaktır. Bu bağlamda hastanelerde kullanımı okullar kadar büyük önem taşıyan bu ürünler; hem özel hastane hem de devlet hastanelerinde sıklıkla kullanılır. Zira bu hastaneler sağlık durumu tehlikede olan kişilerin bulunduğu yerlerdir ve sağlığı iyi olmayan kişilerin de ne basamak çıkacak enerjisi vardır ne de düzgün çalışan bir denge kabiliyetleri. Bu nedenle büyük ve çok katlı yapılar olan bu sağlık merkezlerinde hastane merdiven korkuluğu bulunması gerekliliktir. Tansiyonu düşen ya da yükselen hastalar, başı dönen hastalar, gözü kararan hastalar başta olmak üzere yaşlı ve küçük çocukların da bulunduğu hastaneler merdiven inip çıkarken tutunacak küpeştelere sahiptir ve ani denge kaybı nedeni ile merdivenden yuvarlanmaya karşı alınacak en garanti önlem yöntemidir.

İç Merdiven Korkuluk Fiyatları

İç merdiven korkuluk fiyatları, önemi göz önüne alındığında dert edilmemesi gereken bir konudur. Yine de fiyat elbette bu demir korkuluk ürünlerine sahip olmak isteyen kişi ve kuruluşlar için büyük öneme sahiptir. Bu bağlamda uygun fiyatlı merdiven korkuluk edinmek de bu sistemler için önemli bir detaydır ve bunu bilen üretici firmalar her bütçeye uygun bir model üretmektedir.

Benzer Ürünler

paşabahçe ferforje demirci fiyatları 34
paşabahçe ferforje demirci fiyatları 34
Ferforje duvar korkuluklarının tasarımı 89
Ferforje duvar korkuluklarının tasarımı 89
ferforje pencere korkuluk modelleri 35
ferforje pencere korkuluk modelleri 35
Pencere Demiri 4
Pencere Demiri 4

Diğer Ürünler

Ferforje Merdiven Korkuluk 12
Ferforje Merdiven Korkuluk 12
ferforje beşik fiyat 3
ferforje beşik fiyat 3
Ferforje Balkon Kapısı Fiyatları 10
Ferforje Balkon Kapısı Fiyatları 10
ferforje balkon korkuluk fiyat listesi 20
ferforje balkon korkuluk fiyat listesi 20