koşuyolu paslanmaz ferforje demir imalatı 52

Önceki Ürün
Sonraki Ürün

    Ürün Resimleri

  • koşuyolu paslanmaz ferforje demir imalatı 52

 

Paslanmaz Ferforje Korkuluğun Önemi Nedir?

 

Paslanmaz ferforje korkuluk; neden önemlidir sorusuna cevap vermek için öncelikle; “Pas nedir ve pasın insanlara ne gibi olumsuz etkileri vardır?” sorularına yanıt vermemiz gerekiyor. Paslanmaz demir korkuluklarının önemini anlatacağımız bu makalemize dilerseniz hemen başlayalım!

 

Pas Nedir ve Pasın İnsanlara Ne Gibi Olumsuz Etkileri Vardır?

 

1)      Pas, nem ya da rutubet nedeni ile çeşitli metallerin zaman içinde oksitlenerek kırmızı – turuncu – kahverengi karışımı bir renk kendisini göstermesi sonucu ortaya çıkar. Doğrudan bu oluşum ile temasa geçmiş bir kişinin sağlık durumuna olumsuz yönde etkide bulunan pas, tetanos başta olmak üzere birçok ağır ve ölümcül tehlikesi olan hastalığa sebebiyet verilmektedir.

 

Özellikle her şeyi ağızlarına alarak tanıyan küçük çocukların bulunduğu evde dikkat edilmesi gereken bu durum; istenmeyen durumlara sebebiyet verebilir. İşte tüm bu nedenlerden dolayı bilhassa küçük çocuk ve evcil hayvan bulunduran evlerde paslanmaz ferforje korkuluk bulundurmak oldukça önemlidir.

 

2)      Pas, kirli bir görünüme neden olur. Ayrıca kıyafet gibi tekstil ürünlerine değdiğinde pas; çıkmayan ve kendini belli eden bir lekeyi arkasında bırakacaktır. Üründe neden olduğu kabarma sonucu zaman içinde zemine bir takım boya döküntüleri dökerek yalnızca ürünü değil evin temizliğini de olumsuz yönde etkileyecektir.

 

Üzerinden tekrar boyansa bile pas, kısa bir zaman içinde tekrar kabararak dökülmeye sebep olacak ve sahip olduğu çirkin görüntüyü etrafa gösterecektir. Bu nedenle gerek ev temizliğinize, gerek görsel zevkinize karşı yaşanacak bu negatif durumu hayatınızdan komple çıkarmak için paslanmaz ferforje korkuluğu edinmek oldukça önemlidir. 

 

 

 

Çok önemli olarak nitelendirebileceğimiz bu iki madde esasında çoğaltılabilir. Ancak için başka bir makalemizde sizlerle buluşmayı düşünüyoruz.

 

 

 

Paslanmaz Demir Korkuluklarını Neden Tercih Etmeliyiz?

 

 

 

Makalemizin ikinci başlığı altında incelediğimiz pasın olumsuz etkilerinden korunmanın en basit yolu ucuz işçilik ürünü kalitesiz ferforje (demir döküm, dökme demir) korkuluk edinmekten kaçınmaktır. Zira hammaddesi kötü  olan, alaşım sürecini baştan savma yapan, ucuz işçilik ile üretilmiş ferforje korkuluklar çok kısa bir süre içinde paslanarak hem evinizde görsel manada hem de sizde fiziksel manada olumsuz bir takım etkiler bırakacaktır. Özellikle dış mekanlarda kullanılan;

 

  • Pencere Korkuluk
  • Teras Korkuluk
  • Veranda Korkuluk
  • Duvar Üstü Bahçe Korkuluk
  • Merdiven Korkuluk
  • Vitrin Korkuluk
  • Kepenk

 

gibi demir döküm korkuluk ürünlerinde paslanma hat safhada olacaktır. Çünkü az önce belirttiğimiz korkuluklar özellikle kış aylarında bolca neme maruz kalacak ve rutubetlenerek oksitlenecek ve bunun sonucunda iç mekan korkuluklara nazaran çok daha kısa sürede paslanacaktır.

 

 

Ferforje demir imalatı yapan firmamız Koşuyolu ve çevresine de hizmet vermektedir, balkon, bahce, pencere, duvar ve dekoratif ferforje ürünlerimiz bulunmakta olup, birinci kalite imalatı tarafımızca yapılıp ekibimiz tarafından montajı yapılır.

Benzer Ürünler

kaliteli ferforje garaj kapıları 8
kaliteli ferforje garaj kapıları 8
Ferforje bina giriş kapısı 17
Ferforje bina giriş kapısı 17
Ferforje merdiven korkuluğu modelleri 44
Ferforje merdiven korkuluğu modelleri 44
Ferforje duvar korkuluk çeşitleri 152
Ferforje duvar korkuluk çeşitleri 152

Diğer Ürünler

Duvar Üstü Korkuluk Modelleri
Duvar Üstü Korkuluk Modelleri
Merdiven Korkulukları
Merdiven Korkulukları
ferforje balkon korkuluk fiyatı 39
ferforje balkon korkuluk fiyatı 39
Balkon Korkuluk Modelleri
Balkon Korkuluk Modelleri