Ferforje Yatak Modeli

Önceki Ürün
Sonraki Ürün

    Ürün Resimleri

  • Ferforje Yatak Modeli

Ferforje Yatak Modeli

Ferforje, Fransız kökenli bir sözcük olup hayatımıza dördüncü yüzyıl ortalarında girmiş olup, özlük karşılığı; “ocakta çalışılan ve dövülerek işlenilen demir’’ anlamına gelmektedir. Gerçekten da yapılan işlem budur. Ustalar yüksek ısılarda erittikleri demiri şekillendirir, örs ve çekiçler ile döverek üzerine çeşitli motif ve detaylar eklerler sonucunda da ortaya güzel ferforjeler çıkar. Bu yapıları günlük hayatımızda birçok yerde görebiliriz. Bahçe ve bina giriş kapılarında, pencere ve balkon korkuluklarında… Ancak gördüğümüz her yontulmuş demir ferforje değildir. Ferforje malzemesi ve üzerindeki işçiliği sebebiyle zaman alan ve uzmanlık isteyen bir iştir.

Ancak yalnızca sokakta görmeyiz bu yapıları, bazen özellikle ferforje düşünülerek tasarlanmış ürünler vardır. Evlerimizdeki ferforje yatak başlığı, ferforje beşik ve ferforje tasarım ürünler oldukça zevkli ve şık durmaktadır.

Ferforjenin Avantajları Nelerdir?

Ferforje yapısı itibariyle sağlam bir üründür. Ferforje demir yataklar uzun süre kullanılabilir ve bakım istemezler. Ayrıca kolay kolay da yıpranmazlar. Nesillerden nesillere aktarabilirsiniz.

Ferforje güvenlik ürünüdür. Kapı, pencere, balkon gibi noktalarda korkuluk olarak kullanılırlarsa, evlerimize giren hava akışını kesmeden daha güvenli hale getirirler.

Ürünlerimiz ham madde itibariyle kaliteli bir yapıdalardır. Ayrıca dış cephelerde düşünülen yapılar olumsuz hava şartlarına (kar-yağmur-güneş) karşı dayanıklıdırlar.

Bunun dışında ferforjeyi oturma alanlarınızda el yapımı süslemeler olarak, şömine kenarlarında ya da bahçe mobilyaları (çardak, salıncak vs.) olarak da kullanabilirsiniz. Bunlar klasik demir mobilyalardan çok daha hoş duracak evinize hem içeriden hem de dışarıdan görsel olarak güzellik katacaktır.

Yukarıda örnek fotoğraftaki ferforje yatak, sıradan görünebilecek diğer yatak odası mobilyalarına karşılık ne büyük bir farklılık yaratıyor görebiliyoruz. Siyah ferforje demir ile yapılmış,  kelebek ve dalga motifleriyle süslenmiş yatağa bir de krem renklerinde nevresim eklenince oldukça zevkli bir görünüm elde edilmiş.

Ferforje yatak fiyatları ürünün malzemesine ve yapılan işçiliğe göre değişiklik gösterecektir.

Eğer siz de evlerinizde böyle güzel manzaralar yaratmak istiyor, ferforjenin avantajlarından faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz. 

Benzer Ürünler

Arnavutköy ferforje duvar korkulukları
Arnavutköy ferforje duvar korkulukları
ferforje merdiven korkuluk 28
ferforje merdiven korkuluk 28
şık pencere korkuluklar 28
şık pencere korkuluklar 28
dekoratif merdiven korkuluklar 31
dekoratif merdiven korkuluklar 31

Diğer Ürünler

Ferforje duvar korkuluklar 163
Ferforje duvar korkuluklar 163
kaliteli ferforje bina giriş kapısı 12
kaliteli ferforje bina giriş kapısı 12
ferforje merdiven korkuluk 14
ferforje merdiven korkuluk 14
Değişik Tasarımlarıyla Ferforje Duvar Korkulukları 58
Değişik Tasarımlarıyla Ferforje Duvar Korkulukları 58