Ferforje Duvar Korkuluk Çeşitleri

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Bilgilendirme

Gösterilecek kayıt yok.

Demir Orta Sehpa

Demir orta sehpalar adından da kolaylık ile anlaşılabileceği gibi ferforje ürün kategorisinde yer alan demir doğrama ürünlerden birisidir. Dökme demir ev aksesuarı alanında sevilerek ve beğenilerek sıklıkla tercih edilen bu ürünler, dekorasyon alanında bulunduğu alana büyük ölçüde pozitif yönde etkide bulunacaktır. Sağladı pek çok görsel ve işlevsel avantaj ile pek çok farklı modele imza atan bu ucuz dekoratif ürünler, demir işleme sanatının başladığı o eski zamanlardan beri üretilmekte ve çeşitlenmektedir.

Demir orta sehpa çeşitleri, yukarıdaki paragrafta da belirttiğim gibi uzun yıllardan beri üretilmesinden mütevellit gittikçe artmıştır. Açılır kapanır çeşitlerinden raf bölmeli çeşitlerine kadar hayal gücünüz kadar geniş bir çeşitliliğe ev sahibi yapmaktadır.

Kullanım alanı oldukça geniş olan bu dekorasyon ürünleri; apartman dairesi, villa, köşk, yalı, konak, malikâne gibi ev yaşam alanları başta olmak üzere iş yerleri yani ofisler, cafe ve restoran gibi alanlarda da kendisine bolca yer bulmuştur.

Bu ürünlerin bu denli geniş kullanım alanına sahip olmalarının başlıca nedeni ekonomik ürünler olmasıdır. Örnek vermek gerekirse ahşap orta sehpalar pek de dayanıklı değildir. Su ile temas ettiği takdirde şişer ve estetik görüntüsünün yerine eskimiş ve yıpranmış çirkin bir görüntü bırakır. Benzer şekilde plastik orta sehpalar her ne kadar daha ucuz dekorasyon ürünü gibi dursa da en ufak bir darbede kırılan yapısı ve daha da kötüsü ateşe karşı hiç dirençli olmaması bu ürünü dekorasyon alanında sınıfta bırakır. Özellikle misafirlerimizi ağırlamak için kullandığımız bu sehpa modelleri, çaydanlık gibi sıcak objeler yüzünden erime, yanma ve yapışma gibi olumsuz etkenler bırakacaktır.

Demir Orta Sehpa Avantajları / Faydaları Nelerdir?

1)      Yanmaz, yapışmaz ve erimez yapısı ile yüksek ısılara karşı oldukça dirençli bir yapıya sahiptir.

2)      Kırılmaz, eğilmez, bükülmez yapısı ile taşınma durumlarında ya da beklenmedik kazalarda estetik görüntüsünden ödün vermez.

3)      Pürüzsüz ve leke tutmaz yüzey alanı ile kolay temizlenebilir bir üründür, kuru bez yardımı ile bile üzerine dökülen her türlü lekeyi ekarte eder.

4)      Özellikle evcil hayvan ve küçük çocukların bulunduğu evlerde yaşanabilecek çizilme gibi durumlardan etkilenmez, tasarımındaki güzelliğinden bir şey kaybetmez.

5)      Özel tasarım demir orta sehpa modeli ile kişiye özel üretim imkânı sağlar. Bu yönü ile evinde farklı ve özgün bir tarz yakalamak isteyen zevk sahibi kişilerin evlerine hoş bir hava kazandırır.

6)      Kullanım süresi oldukça uzun olduğu için ödenen fiyat ne kadar olursa olsun daima ucuz ev aksesuarlarıdır.

7)      Doğada bol miktarda bulunan demirden meydana geldiği için çevre dostu bir üründür. Plastik aksesuarlar gibi doğaya zararı bulunmaz.

Sık Tercih Edilen Demir Orta Sehpa Modelleri Nelerdir?

1)      Cam Demir Orta Sehpa Modeli

2)      Ahşap Demir Orta Sehpa Modeli

3)      İşlemeli Demir Orta Sehpa Modeli

4)      Klasik Demir Orta Sehpa Modeli

5)      Modern Demir Orta Sehpa Modeli

6)      Özel Tasarım Demir Orta Sehpa Modeli

7)      Standart Tasarım Demir Orta Sehpa Modeli

Demir Orta Sehpa Fiyatları

Demir orta sehpa fiyatlarını düşürmek için yapmanız gereken tek şey modeli doğru seçmektir. Zira üründeki işçilik oranı azaldıkça fiyat da o oranda azalacaktır.

Benzer şekilde ürünün ebatları da küçüldükçe fiyat düşecektir. Ne kadar az malzeme kullanılırsa fiyat o kadar hesaplı olacaktır.

Cam ve ahşap gibi ek yapı malzemeleri fiyatı arttıracaktır. Bunun dışında standart tasarım demir orta sehpalar özel tasarımlara nazaran çok daha uygun fiyattan ucuza satılır.