Ferforje Balkon Korkulukları

Önceki Ürün
Sonraki Ürün

    Ürün Resimleri

  • Ferforje Balkon Korkulukları

 

 

En İnce Motiflerden Oluşturulan Ferforje Balkon Korkulukları…

 

 

 

Ferforje balkon korkulukları son zamanlarda çok fazla tercih edilen ve her yerde aslında karşımıza çıkan detaylar arasında yer alıyor. Özellikle bu modellerin neden kullanıldığına değinmeden önce ferforjenin ne olduğundan söz etmek istiyorum.  Dövme demir, işlenmiş demir anlamlarına da gelen ferforje, demirin yüksek sıcaklıklara getirilerek yumuşatılması ve ardından işlenmesiyle oluşan ürünlerdir. Bu ürünler evlerde, okullarda ya da kısacası insanların yaşadığı her yerde kullanılmaktadır. Örneğin; balkonlarda balkon korkulukları, pencerelerde pencere korkulukları olarak yaşantımıza dâhil olmuşlardır. Ve aynı zamanda en fazla tercih edilen diğer bir alan da kapılardır. Bu duruma bakıldığı zaman ferforje gerçekten hayatımızın en derinliklerine kadar inmeyi başarmıştır.

 

 Tarihsel açıdan ferforje zaten Osmanlı Mimarisinde sıkça tercih edilen bir detay olarak görülmekteydi. Şimdilerde de özellikle balkon korkulukları üstünde karşımıza çıkan bir detay haline gelmiştir.  Fransız balkon korkulukları ferforje tarzında yapılan balkon korkuluklarının bir farklı çeşididir. Hatta aslında normal balkon korkulukları kadar bu balkon korkulukları da hayatımıza girmeye başlamıştır. Özellikle evinizde boydan cam yer alıyorsa bu tipte bir balkon korkuluk modelini bu pencerelerin ön kısmına yaptırma şansınız yer almaktadır. Bu tarzda bir balkon korkuluk modeli sayesinde apartmanınızda ve evinizin dış görüntüsünde güzel bir görünüm yakalayabilirsiniz.  Fransız tipinde balkon korkuluk modelleri özellikle Avrupa kıtasında yaygın görülen örneklerden bir tanesidir. Ve aynı zamanda da ülkemizde artık sık bir şekilde tercih ediliyor.  Bu modeller aslında güvenlikten ziyade zaten görsel anlamda yapılan modeller olarak sayılıyor. Görsel açıdan gerçekten göz dolduran modeller olarak karşımıza çıkıyor da diyebilirim. Güvenlik için bakıyorsanız eğer duvar üstü balkon korkuluk modellerine göz gezdirmeniz gerekiyor. Yani yüksekliği yüksek olan balkon korkuluk modelleri daha güvenlikli bir yapıya sahip oluyor. Eğer küçük çocuğunuz varsa bu tarzda bir balkon korkuluk modeli tercih etmelisiniz.

 

 

 

 

 

En Özel Ferforje Balkon Korkulukları İçin Ferforje Demir İmalatı!

 

 

Ferforje Demir İmalatı firması olarak seçeceğiniz her üründe ve modelde istekleriniz doğrultusunda hareket etmekteyiz. Ve size verebileceğimiz en iyi fiyatı sunmakla beraber kaliteyi fark ettirmek istiyoruz. İstenilen motifte üretilen ferforje tasarımları hakkında ayrıntılı bilgi için ferforje sektöründeki lider firmalardan biri olan ferforje demir imalatı ile iletişime geçiniz.

Benzer Ürünler

Demir Garaj Kapısı
Demir Garaj Kapısı
ferforje duvar rafı 2
ferforje duvar rafı 2
Ferforje Balkon Korkuluğu 4
Ferforje Balkon Korkuluğu 4
ferforje beşik fiyat 3
ferforje beşik fiyat 3

Diğer Ürünler

paşabahçe ferforje demir doğrama fiyatı 36
paşabahçe ferforje demir doğrama fiyatı 36
modern ferforje balkon korkuluklar 18
modern ferforje balkon korkuluklar 18
Maltepe ferforje pencere korkulukları
Maltepe ferforje pencere korkulukları
Etiler ferforje duvar korkuluk
Etiler ferforje duvar korkuluk